close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wolontariusze z gminy Strzegom podzielili się częścią siebie [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-06-13
  • whatshot 431
Wolontariusze z gminy Strzegom podzielili się częścią siebie [AUDIO+FOTO]

Krwi nie da się wyprodukować ani niczym zastąpić, dlatego trzeba ją oddać. Doskonale zdają sobie z tego sprawę wolontariusze z gminy Strzegom, którzy ochoczo dzielą się życiodajnym płynem. 13 czerwca oddali 9 litrów krwi i kolejny raz udowodnili, że można na nich liczyć.

Podczas zbiórki, organizowanej w domu parafialnym, pojawiło się 22 dawców, a 20 oddało krew. - W sumie, od początku roku, wolontariusze z gminy Strzegom zasilili bank Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ponad 52 litrami krwi – tłumaczy Grzegorz Sulima, współorganizator akcji w domu parafialnym.

Wolontariusze nie pozostawiają cienia wątpliwości, co do tego, że trzeba pomagać innym i zachęcają do bezinteresownego dzielenia się częścią siebie, aby ratować ludzkie zdrowie i życie.Karolina Stefańska z RCKiK w Wałbrzychu informuje, że krew może oddać praktycznie każda zdrowa osoba, a w zamian liczyć m.in. na dwa dni wolnego od pracy.


 
Systematyczne oddawanie krwi to droga, aby stać się nie tylko honorowym, ale i zasłużonym dawcą krwi. Warto w tym miejscu przypomnieć, że takim osobom przysługują dodatkowe przywileje.

W 2022 roku zbiórki krwi odbędą się w Strzegomiu, w następujących terminach:
 
- 12 lipca (przy OSiR)
- 8 sierpnia (w domu parafialnym)
- 13 września (przy OSiR)
- 10 października (w domu parafialnym)
- 15 listopada (przy OSiR)
- 5 grudnia (w domu parafialnym)
 
Fot.: archiwum Radia Sudety 24


Tagi: