close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Wspólna komunikacja jest obecnie niemożliwa [AUDIO+FOTO]

  • Goście Radia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-09-11
  • whatshot 309
Wspólna komunikacja jest obecnie niemożliwa [AUDIO+FOTO]

11 września gościem Rozmowy Dnia był Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic. Trudna współpraca z Radą Miejską, rozwój oferty edukacyjnej w mieście oraz przyczyny braku zgody, aby strzegomska komunikacja  gminna kończyła kurs w Świebodzicach, były wiodącymi tematami programu.

- Jeżeli burmistrz Strzegomia, za co bardzo mu dziękuję, myśli o tym, aby połączyć nasze dwa miasta, to rozmawiamy, przygotowujemy projekt uchwały, który jednoznacznie pokazuje, że łączymy dwie gminy, gdzie mieszkańcy Strzegomia mogą korzystać z dobrodziejstw Świebodzic: krytego basenu, przychodni, szpitala i staramy się wprowadzić to w życie. Jednak Rada Miejska Świebodzic nie wyraża na coś takiego zgody. Przewodniczący Rady Miejskiej, pan Tomasz Czekaj zorientował się, że radni może pochopnie ściągnęli, czy byli przeciwko tej uchwale i teraz pytają, czy w tej chwili można wrócić do tematu. No niestety. Burmistrz Strzegomia powiedział, że umowy są podpisane i nie jest to obecnie możliwe - tłumaczył na antenie Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

Na zakończenie audycji, gość zaprosił mieszkańców powiatu świdnickiego na wiele imprez w gminie Świebodzice, w tym Piknik Lotniczy, który odbędzie się już w najbliższy weekend. 13 września w świebodzickim Wodnym Centrum Rekreacji zawita Otylia Jędrzejczak, która poprowadzi warsztaty pływackie dla dzieci w wieku od 9 do 15 lat w ramach 15-lecia istnienia świebodzickiego Klubu Sportowego Rekin.
 
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy:


Tagi: