close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Wystawa plenerowa w 225. rocznicę budowy mostu żelaznego na Strzegomce

Wystawa plenerowa w 225. rocznicę budowy mostu żelaznego na Strzegomce

Miłośnicy historii twierdzą, że gdyby istniał, byłby niewątpliwie zabytkiem techniki światowej klasy. Mowa o żelaznym moście, który od 1796 do 1945 roku łączył dwa brzegi Strzegomki, a dziś łączy lokalnych badaczy w poszukiwaniu o nim informacji. Fundacja Inicjatywa B chce ożywić pamięć o historycznym obiekcie, organizując tematyczną wystawę.
 
- Niniejsza wystawa będzie próbą podsumowania wiedzy o nieistniejącym zabytku techniki (…) i  składać się będzie z wcześniej publikowanych materiałów tekstowych oraz wizualnych, które przybliżamy ponownie z okazji 225 rocznicy budowy mostu żelaznego w Łażanach – tłumaczy prezes fundacji Tomasz Nycz.

Wernisaż wystawy zaplanowano na 24 października o godzinie 17.00 na skwerze C.Kulmiza w Żarowie. Podczas wydarzenia będzie można poznać informacje oraz materiały wizualne pochodzące ze zbiorów Stowarzyszenia Labiryntarium.pl, Żarowskiej Izby Historycznej oraz od osób prywatnych: Marka Zywera i Zbigniewa Malickiego.

Organizacja wystawy jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, w ramach programu pn..: „Biblioteka Dziedzictwa. Kontynuacje".

Fot.: materiały organizatora / polska-org.pl


Tagi: