close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Z „Kręgu” do ikony polskiej kultury - „Mazowsza” [FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-05-13
  • whatshot 154
Z „Kręgu” do ikony polskiej kultury - „Mazowsza” [FOTO]

Utalentowana mieszkanka Boleścina - Patrycja Pielech od 18 maja zasili szeregi Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Miłość do folkloru zaszczepili w niej dziadkowie oraz Maria Skiślewicz - choreografka świdnickiego zespołu „Krąg”, z którym Patrycja była związana od wielu lat.

- Na przesłuchania do zespołu "Mazowsze" jechałam z pewnymi obawami. Bardzo chciałam dostać się do sekcji baletowej, ale los sprawił, że od najbliższej środy rozpoczynam zajęcia w chórze – mówi Patrycja Pielech.

Z Patrycją Pielech spotkała się wójt gminy Świdnica, Teresa Mazurek, która nie kryła radości z sukcesu dziewczyny i gratulowała osiągnięcia.

- Bardzo się cieszę i jestem dumna z faktu, że kolejni mieszkańcy naszej gminy mogą rozwijać swoje pasje, łącząc je z pracą zawodową. Tacy ludzie są naprawdę szczęśliwi – podkreśla wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w historii gminy Świdnica były już osoby, występujące w składzie „Mazowsza". Renata Węgrzycka, pochodząca z Pankowa, śpiewała w chórze, a jej małżonek tańczył w balecie. Teraz pozostaje mieć nadzieję, że zespół "Mazowsze" pojawi się niebawem z występem w powiecie świdnickim, z udziałem Patrycji Pielech.

Fot.: Gmina Świdnica


Tagi: