close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Za Alankiem pierwsza operacja w Aschau [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-01-15
  • whatshot 383
Za Alankiem pierwsza operacja w Aschau [FOTO]

- Jestem już po operacji i wszystko poszło pomyślnie - mówi 10-letni Alan ze Strzegomia, który dzięki uporowi rodziców i dobrym sercu darczyńców przeszedł pierwszy zabieg w klinice, w niemieckim Aschau. To jednak nie koniec walki o powrót do pełnej sprawności.

Alan Oleksyk ze Strzegomia jest pogodnym dzieckiem, chociaż bardzo cierpi. Chłopiec tuż po urodzeniu zmagał się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem, które spowodowały niedowład kończyn dolnych oraz problemy z widzeniem.

- Praktycznie od urodzenia jeździmy z Alankiem na rehabilitację, aby wzmacniać nogi, bo są bardzo słabe. Nie zliczymy, u ilu specjalistów byliśmy. Niestety, choroba wciąż postępuje. Najgorzej jest z prawą stopą. Operowano już ją synkowi w Polsce. Operacja miała pomóc, niestety, tak się nie stało - wskazują rodzice Alana.

Alan porusza się tylko o balkoniku, bez którego chłopiec upada na podłogę. Na chorej nodze nie jest w stanie chodzić. Dziecko ma także kłopoty z widzeniem.

- Synek porusza się ostrożnie. Nie tylko z powodu nogi.  Alan bardzo słabo widzi. Jego pole widzenia to mniej więcej metr, czyli tyle, co na wyciągniecie ręki. Z daleka nie poznaje ludzi, przedmiotów. Jest mu bardzo ciężko – dodają państwo Oleksyk.

Pomimo przeciwności losu, Alan nigdy się nie poddał. Kilka dni temu trafił do kliniki ortopedycznej w Aschau, gdzie leczy się dzieci z najcięższymi wadami. Chłopiec 14 stycznia przeszedł operację.

- Po konsultacji z ordynatorem kliniki w Aschau zaszła zmiana. Alanek przeszedł najpierw operację dwóch kolan i lewej stopy - tłumaczą rodzice Alana.

Oznacza to, że konieczne będą kolejne zabiegi i kolejne fundusze.

Chłopcu można pomóc, wpłacając datki przez stronę Fundacji Siepomaga: TUTAJ

Fot. fb “Sercem dla Alanka”


Tagi: