close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Zagrożenie czy bezpieczeństwo? [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-04-15
  • whatshot 130
Zagrożenie czy bezpieczeństwo? [FOTO]

Barierki chodnikowe są stosowane przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa w miejscach, gdzie wskazane jest odgrodzenie od siebie obszarów o różnym przeznaczeniu np. chodnika dla pieszych i jezdni czy terenów zielonych i parkingów. Same jednak nie powinny być zagrożeniem. Te, które pojawiły się na strzegomskim osiedlu przy ul. Kochanowskiego sprawiają jednak inne wrażenie.

- Jedna z barierek oddziela podjazd dla wózków od placu zabaw. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że dzieci intensywnie korzystają z obu przestrzeni, choćby biegając po placu, albo zjeżdżając z podjazdu rowerkami, czy na rolkach. Nie mam pretensji o fakt postawienia barierki, ale o jej konstrukcję, która pozostawia wiele do życzenia. Uważam, że zagraża bezpieczeństwu najmłodszych. Ostre, wysunięte krawędzie nie sprawiają wrażenia przyjaznych – napisała pani Jagoda, jedna z mieszkanek ul. Kochanowskiego w Strzegomiu, prosząc jednocześnie o interwencję w tej sprawie.

O komentarz poprosiliśmy zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach i otrzymaliśmy następującą odpowiedź:

- Dziękujemy za słuszną interwencję mieszkanki zasobów Spółdzielni w Strzegomiu. Kwestie bezpieczeństwa są dla Zarządu Spółdzielni priorytetowe, dlatego wskazana barierka zostanie niezwłocznie zdemontowana, a w jej miejsce zostanie postawiony gazon z kwiatami – wyjaśniła Sylwia Wawrzyńczyk, zastępca prezesa SM w Świebodzicach.

Najbardziej w tej sytuacji cieszy to, że kwestia bezpieczeństwa najmłodszych jest dla wszystkich najwyższą wartością!


Tagi: