close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski

  • Sport
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-07
  • whatshot 156
Zakończyła się rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski

Świdnica, dzięki zaangażowaniu mieszkańców uplasowała się na 14 miejscu w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski.  W zabawie brały udział 53 miasta i wszystkie miały równe szanse niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców. Zwycięzcą w ogólnopolskiej zabawie została Nowa Sól.

Świdnica dołączyła do zabawy 18 kwietnia, kiedy został zorganizowany pierwszy oficjalny trening w mieście dla wszystkich chętnych biorących udział w rywalizacji. W sumie przez dwa miesiące przystąpiło 836 uczestników skupionych w 29 grupach typu szkoły, kluby sportowe, instytucje, firmy itp. Łącznie dla Świdnicy uczestnicy pokonali podczas rywalizacji w czerwcu 101.651 kilometrów.

- Nasi mieszkańcy jak zwykle nie zawiedli. Organizowali się w przeróżnych grupach, aby wspólnie jeździć i namawiać innych do zabawy. Dziękuję im wszystkim za udział w rywalizacji i za każdy przejechany kilometr dla Świdnicy – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Grupą, która przejechała w sumie najwięcej kilometrów dla naszego miasta była „Grupa Ogólna Świdnica na rowery”, która zakończyła zabawę z wynikiem 25.459 km. Kolejnym była Bike Center Atak Sport Świdnica – 18.302 km, Szkoła Podstawowa nr 4 w Świdnicy – 12.891 km, Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy – 8.401 km, Szkoła Podstawowa nr 2 w Świdnicy – 6.905 km oraz ZHP Świdnica – 4.874 km. Najwięcej wśród kobiet przejechała Anna Panek - 2.301 km, a najlepszym wśród mężczyzn okazał się Mirosław Wyskiel – 3.414 km.
Warto nadmienić, że Krzysztof Jachimowicz swoim wynikiem zajął pierwsze miejsce wśród wszystkich startujących zawodników w Polsce w kategorii do lat 15.

Podsumowanie świdnickiej rywalizacji oraz wręczenie nagród dla najlepszych odbędzie się 19 września podczas tradycyjnego rajdu rowerowego „Świdnica na rowery”.

Kolejna edycja rywalizacji odbędzie się w czerwcu 2022 roku.


Tagi: