close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zamiast Moderny dostała drugą dawkę Pfizera. Pomyłka w świdnickim punkcie szczepień!

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-07-09
  • whatshot 283
Zamiast Moderny dostała drugą dawkę Pfizera. Pomyłka w świdnickim punkcie szczepień!

Do pomyłki doszło 6 lipca br. w punkcie szczepień znajdującym się na świdnickim lodowisku, a o sprawie, jako pierwszy poinformował portal Swidnica24.pl. Mieszkanka, która miała przyjąć drugą dawkę preparatu Moderna została zaszczepiona preparatem Pfizer.
 
Kobietę po konsultacji z lekarzem odesłano do domu z zaleceniami obserwacji własnego organizmu i zgłaszania wszelkich odstępstw od zdrowia. Do zdarzenia odniósł się także świdnicki magistrat w przysłanym redakcji Swidnica24.pl oświadczeniu:

- Powyższa sytuacja nie powinna była się zdarzyć. Pacjentka w tym samym dniu została skonsultowana przez lekarza pracującego w punkcie szczepień. W wyniku niepożądanego zdarzenia zostały wdrożone procedury naprawcze. Zaznaczę, że to operator punktu szczepień w Świdnicy, czyli przychodnia „Eskulap” odpowiada za cały proces szczepień. O zaistniałej sytuacji został powiadomiony inspektor sanitarny. Ubolewamy, że doszło do takiego zdarzenia i przepraszamy pacjentkę za zaistniałą sytuację.

Według ekspertów preparaty Moderna i Pfizer to szczepionki oparte są na tej samej technologii mRNA, więc ich kombinacja nie powinna wpłynąć negatywnie na stan zdrowia osoby poddanej wakcynacji.

Fot. Pixabay


Tagi: