close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zamiast pogotowia przyjechali strażacy. W powiecie nie było wolnej karetki [FOTO]

  • 112
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2021-11-28
  • whatshot 1109
Zamiast pogotowia przyjechali strażacy. W powiecie nie było wolnej karetki [FOTO]

28 listopada na jednym ze strzegomskich podwórek pomocy medycznej wymagała kobieta. Poszkodowaną ratowali strażacy z OSP Strzegom i JRG Świebodzice. -Karetka przyjechała po około 30 minutach – twierdzi świadek z pobliskiego budynku.

Do zdarzenia doszło po godzinie 13.00. Pierwsi na miejscu akcji pojawili się strażacy z OSP Strzegom.

- Po przyjeździe na miejsce okazało się, że poszkodowana kobieta nie posiada funkcji życiowych. Od razu przejęliśmy resuscytację od osób postronnych. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie (…). Był to nasz kolejny wyjazd do izolowanego zdarzenia medycznego za pogotowie – relacjonują strzegomscy druhowie.

Pomimo wysiłku i zaangażowania strażaków, poszkodowanej kobiety nie udało się uratować. Po około 30 minutach – jak wskazuje świadek zdarzenia – pojawiła się karetka, która przyjechała z Bolkowa, filii Pogotowia Ratunkowego w Legnicy.
 
Do podobnego przypadku doszło w Strzegomiu kilka dni temu. Z powodu braku wolnej karetki do pomocy osobie poszkodowanej zaangażowano strażaków, a następnie zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wpływ na brak karetek w powiecie świdnickim ma wzrost liczby wezwań do chorych na COVID-19, ale także problem z chętnymi do obsady dyżurów. – W listopadzie nie byliśmy w stanie znaleźć obsady dla jednej karetki z pięciu karetek – mówi dyrektor Małgorzata Jurkowska dla portalu Swidnica24.pl. Sytuacja może mieć związek z ogólnopolską akcją protestacyjną, w której ratownicy domagają się podwyżek.

Fot.: OSP Strzegom / Czytelnik


Tagi: