close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Zaplanowaliśmy bezpieczny i zrównoważony budżet [AUDIO]

Zaplanowaliśmy bezpieczny i zrównoważony budżet [AUDIO]

- 2020 rok jest inny, niż wszystkie do tej pory. Obyśmy takich lat już nie mieli. Koronawirus zrobił swoje – podsumował miniony czas Leszek Michalak, burmistrz Żarowa, który był gościem Rozmowy Dnia.

- Budżet na 2021 rok będzie mniejszy, niż był zaplanowany na rok ubiegły, ale to głównie dlatego, że kończą się dotacje unijne, z których korzystaliśmy w minionych latach. One powoli wygasają, więc środki z tego tytułu będą niższe. Jest jeszcze obszar dochodów własnych i tutaj jest dobrze, ponieważ zakładom z naszej strefy ekonomicznej  kończy się pomoc publiczna, a to oznacza, że staną się podatnikami dla gminy i będą przysparzały nam regularnego i konkretnego dochodu – tłumaczył na antenie Leszek Michalak.

Burmistrz opowiedział także o tym, czego samorządowców nauczyła pandemia, a także podsumował brak środków dla gminy Żarów, pochodzących z drugiego rozdania Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W rozmowie pojawił się wątek związany z przedsięwzięciem budowy obwodnicy w kierunku Pożarzyska oraz archeologicznym skarbem, odnalezionym przez mieszkańców w Pyszczynie.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:Tagi: