close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zbliża się finał VIII Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie [VIDEO+FOTO]

Zbliża się finał VIII Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie [VIDEO+FOTO]

Trwający plener rzeźbiarski, który zakończy się wernisażem, a poprzedzi go konferencja zatytułowana "Kształt" był tematem Rozmowy Dnia. Gośćmi audycji byli dyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury Krzysztof Kalinowski oraz komisarz Strzegomskiego Biennale Rzeźby w Granicie Grzegorz Niemyjski.

W plenerze bierze udział 8 artystów, którzy efektami pracy podzielą się 1 sierpnia  na strzegomskim Rynku.
- Bardzo mnie cieszy to, że są to rzeźby do myślenia. To są rzeźby, obok których nie będzie można przejść obojętnie. Będą wymagały chwili zastanowienia, refleksji, może nawet kontemplacji (...). Zróżnicowanie stylistyczne jest ewidentne w tej edycji biennale i będzie dużą wartością dla mieszkańców Strzegomia - wskazał w Rozmowie Dnia komisarz biennale Krzysztof Niemyjski.

Zanim artyści zaprezentują swoje prace w "Granitowym Sercu Polski", w Strzegomskim Centrum Kultury odbędzie się wyjątkowa konferencja, w której wezmą udział największe autorytety w dziedzinie sztuki, w tym rzeźby.
 
- Już po raz drugi wernisaż będzie poprzedzała konferencja naukowo-artystyczna (...). Usłyszmy  bardzo ciekawe wykłady na temat roli rzeźby w przestrzeni publicznej oraz na temat kształtu - tłumaczył dyrektor SCK Krzysztof Kalinowski.

Biennale odbywa się w ramach projektu "Świat Kamienia",  realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska 2014-2020.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całej rozmowy dnia:


Tagi: