close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zbliżają się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-10-25
  • whatshot 637
Zbliżają się obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu [AUDIO]

Niespełna 104 lata temu Polska odzyskała niepodległość i po stu dwudziestu trzech latach niewoli wróciła na mapy Europy. Z tej okazji na 11 listopada zaplanowano obchody Narodowego Święta Niepodległości w Strzegomiu. W planie jest specjalny program artystyczny.

Uroczystości rozpoczną się w południe od mszy św. w intencji ojczyzny, którą poprzedzi wciągnięcie flagi narodowej na maszt przy Bazylice Mniejszej. Całości będzie towarzyszyć asysta honorowa żołnierzy z X Brygady Logistycznej w Opolu.

Po liturgii korowód uczestników Narodowego Święta Niepodległości przejdzie na skwer pod pomnik Ignacego Jana Paderewskiego, gdzie odbędzie się Apel Pamięci, salwa honorowa oraz  złożenie kwiatów i wieńców.

O godzinie 15.00 w Strzegomskim Centrum Kultury rozpocznie się gala nadania tytułów Zasłużony dla Ziemi Strzegomskiej oraz odznaczeń sybirackich. Dyrektor placówki, Krzysztof Kalinowski, zapowiada, że nie zabraknie także bloku artystycznego, przygotowanego przez członków Związku Strzeleckiego Oddział Strzegom im. Orląt Lwowskich.Obchody jednego z najważniejszych świąt państwowych zakończą się późnym popołudniem.


Tagi: