close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Zbudowali kilkanaście domków dla pszczół [AUDIO+FOTO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-03-19
  • whatshot 1033
Zbudowali kilkanaście domków dla pszczół [AUDIO+FOTO]

Grupa ponad 40 dzieci wzięła udział w ekologicznych warsztatach pn. „Pszczoła murarka nadchodzi” w Goczałkowie. Uczestnicy, pod okiem ekspertów, zbudowali kilkanaście domków dla pszczół, zrobili świece z pszczelego wosku i wysłuchali wykładu na temat skrzydlatych owadów. Nie zabrakło także degustacji miodów.

Warsztaty zorganizowali członkowie Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Goczałków „Kompas”. Współinicjatorka wydarzenia, Karolina Jarosińska wskazuje, że misją przedsięwzięcia było podniesienie świadomości ekologicznej wśród lokalnej społeczności.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu Danuty i Henryka Kamaszuk, którzy od 40 lat zajmują się pszczelarstwem i edukują w zakresie ochrony owadów zapylających. Jak podkreśla Henryk Kamaszuk, bez pszczół nie ma roślin, owoców, warzyw, a w konsekwencji życia.
 
W działania warsztatowe włączali się także dorośli, choć dzieci samodzielnie radziły sobie z postawionymi zadaniami i chętnie dzieliły się wrażeniami.


 
Bezpłatne, ekologiczne warsztaty zakończyły się losowaniem wykonanych domków dla pszczół murarek, które z pewnością trafią teraz do przydomowych ogrodów ich nowych właścicieli.


Tagi: