Ze Świebodzic po raz dziewiąty wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa [FOTO+AUDIO]
Już od dziewięciu lat w Świebodzicach organizowana jest Ekstremalna Droga Krzyżowa. Jej uczestnicy wyruszą w nocną, 44 kilometrową trasę 20 marca. Będzie to dla nich rodzaj próby dla fizycznej wytrzymałości i duchowej siły pod hasłem „Podróż w głąb siebie”.
Inicjatorem i współorganizatorem świebodzickiej odsłony Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest Ryszard Stochła, który przestrzega, aby odpowiednio przygotować się do nocnej wędrówki.
Tegoroczna edycja wydarzenia rozpocznie się 20 marca o godzinie 18.00 od mszy św. w Parafii pw. św. Mikołaja w Świebodzicach. Następnie uczestnicy wyruszą na dwie trasy – czerwoną „św. Mikołaja” oraz niebieską „Jubileuszową”, które poprowadzą uczestników na tym samym dystansie 44 kilometrów do świdnickiej katedry i z powrotem.
Ryszard Stochła zachęca do podjęcia wyzwania i pokonania całego dystansu, jednak każdy może zdecydować się na wcześniejszy powrót do domu.
Rejestracja uczestników odbywa się przez stronę internetową organizatora edk.org.pl lub telefonicznie pod numerami: 781-378-781 lub 535-145-615.
Przebieg trasy czerwonej św. Mikołaja: Świebodzice - Ciernie - Mokrzeszów - Lubiechów - Wałbrzych - Książański Park Krajobrazowy - Pełcznica - Cieszów – Świebodzice.
Przebieg trasy niebieskiej Jubileuszowej: Świebodzice - Lubiechów - Witoszów Górny - Świdnica - Witoszów Dolny - Witoszów Górny - Mokrzeszów - Ciernie - Osiedle Piastowskie – Świebodzice.
Przebieg trasy czerwonej św. Mikołaja: Świebodzice - Ciernie - Mokrzeszów - Lubiechów - Wałbrzych - Książański Park Krajobrazowy - Pełcznica - Cieszów – Świebodzice.
Przebieg trasy niebieskiej Jubileuszowej: Świebodzice - Lubiechów - Witoszów Górny - Świdnica - Witoszów Dolny - Witoszów Górny - Mokrzeszów - Ciernie - Osiedle Piastowskie – Świebodzice.
Fot. FB/EDK Świebodzice
Tagi:










