close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Znamy termin wypłaty dodatku węglowego dla strzegomian. Są także zmiany. [AUDIO]

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2022-09-23
  • whatshot 549
Znamy termin wypłaty dodatku węglowego dla strzegomian. Są także zmiany. [AUDIO]

20 września weszły w życie nowe przepisy w sprawie dodatków węglowych. Anna Dolecka, dyrektor strzegomskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, informuje o zmianach, które zaszły. Zdradza też, kiedy wpłyną pierwsze środki do mieszkańców gminy Strzegom.


Najważniejszą ze zmian, na którą wskazuje Anna Dolecka, jest zasada jeden dodatek na jeden adres.Poza tym, dodatek będzie wypłacany wnioskodawcy, który złożył wniosek jako pierwszy, zaś  pozostałe wnioski pozostaną bez rozpoznania.

Wydłużył się również termin wypłacania dodatku węglowego z miesiąca do dwóch. Na pieniądze możemy więc  nieco dłużej czekać, jednak nie później niż do 30 grudnia 2022 roku.

Dyrektor Ośrodka zapewnia, że wypłaty pierwszych dodatków ruszą od 27 września.
 


Gospodarstwa nieuwzględnione w dodatku węglowym również mogą liczyć na wsparcie finansowe, w kwocie od 500 zł do 3000 zł,  o ile ich główne źródło ciepła zostało wymienione w ustawie.Dyrektor OPS przekazuje, że wnioski o dodatek grzewczy dla źródeł innych niż węgiel będą dostępne od 27 września w CAS Karmel. Są także do pobrania na stronie Ministerstwa Klimatu. Ostateczny termin ich składania upływa 30 listopada 2022 r.

/jok/


Tagi: