close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Żółto-białe pociągi przewiozły rekordową liczbę pasażerów. Liczba robi wrażenie!

  • Aktualności
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2023-01-19
  • whatshot 126
Żółto-białe pociągi przewiozły rekordową liczbę pasażerów. Liczba robi wrażenie!

Regionalny przewoźnik kolejowy pobił rekord w historii swojej działalności. W 2022 roku podróż żółto-białymi pociągami odbyło 16 milionów pasażerów. Jest to zasługa rozwoju sieci i zwiększenia częstotliwości połączeń.

Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich, podkreśla, że coraz większa liczba osób wybiera podróż pociągiem, ponieważ jest szybszym i bardziej ekologicznym środkiem transportu niż samochód.

- Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego zleca jedną z najlepszych ofert kolejowych w Polsce - zapewnia Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy KD i dodaje, że po Dolnym Śląsku odbywa się ok. 15 mln km przejazdów pociągami regionalnymi. Dla porównania oferta województwa kujawsko-pomorskiego dla mieszkańców wynosi 3 mln km.

W 2024 roku liczba przejechanych po Dolnym Śląsku kilometrów przez pociągi regionalnych przewoźników nadal będzie rosnąć, bowiem planowana jest realizacja kolejnych odcinków linii kolejowych do Karpacza i Świeradowa-Zdroju. W najbliższym czasie mają zostać również ogłoszone przetargi na realizację linii w programie Kolei Plus. W finansowaniu z rządowego programu uwzględniono linie kolejowe Legnica-Złotoryja, linię do Bogatyni oraz przywrócenie do ruchu pasażerskiego dworca Wrocław Świebodzki.


Tagi: