close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama
userad11
Reklama
userad19
Reklama

Akademia Lidera Edukacji rozwija kompetencje świdnickich nauczycieli [FOTO]

  • Oświata
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2024-01-16
  • whatshot 384
Akademia Lidera Edukacji rozwija kompetencje świdnickich nauczycieli [FOTO]

Podnoszenie kompetencji i rozwój kadry zarządzającej świdnickimi placówkami oświatowymi, to cel, jaki postawiło sobie miasto Świdnica. Pomóc ma w tym Akademia Lidera Edukacji - autorski program przygotowany przez Instytut Heweliusza z Wrocławia. Uczestniczy w nim 26 osób. Pierwsze zajęcia odbyły się już w grudniu, kolejne planowane są na styczeń i luty tego roku.

Prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska informuje, że program jest narzędziem, które ma usystematyzować wiedzę nauczycieli i rozwinąć ich umiejętności. - Szkoła to nie tylko wyremontowane budynki i odpowiednio wyposażone klasy, to przede wszystkim miejsce przyjazne, bezpieczne i pełne pomysłów. (…) A żeby takie było potrzebujemy liderów edukacji, którzy będą potrafili zarządzać nowocześnie i podejmować właściwe decyzje menadżerskie – dodaje prezydent Świdnicy.  

Program Akademii Lidera Edukacji to dziewięć dni warsztatowych. Zakres tematyczny kursu tworzą szkolenia m.in. z: prawa oświatowego, finansów, wystąpień publicznych, mediacji, komunikacji i zarządzania szkołą. Uczestnicy akademii dowiedzą się również jak budować markę szkoły czy zdobywać jej sponsorów.

Projekt realizowany jest także w Wałbrzychu, Wrocławiu, Łodzi, Zgierzu i Aleksandrowie Łódzkim.

źródło: UM w Świdnicy, fot.: Wiktor Bąkiewicz


Tagi: