close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Czek na kwotę 1 mln 240 tys. zł dla gminy Dobromierz [FOTO]

  • Wydarzenia
  • Radio Sudety 24
  • date_range 2020-07-07
  • whatshot 121
Czek na kwotę 1 mln 240 tys. zł dla gminy Dobromierz [FOTO]

Z rąk przedstawicieli biura poselskiego sekretarza stanu w Ministerstwie Klimatu Ireneusza Zyski, Katarzyna Fabicka i Marek Olszewski przekazali na ręce wójta Dobromierza czek na kwotę 1 mln 240 tys. zł. To efekt działania tarczy 4.0 w ramach Funduszu Inwestycji Samorządowych.

- Tę informację przyjmujemy z wielką radością. Kwota 1 mln 240 tys. zł jest niebagatelna jak na gminę, która ma 5200 mieszkańców - tłumaczy Jerzy Ulbin, wójt Dobromierza.

Środki przyznane dla Dobromierza mają być przeznaczone na inwestycje najbardziej bliskie społeczności. Wójt wraz z radnymi zadeklarował wykorzystanie kwoty na budowę wodociągu w Pietrzykowie.

- Została nam ostatnia miejscowość, w której nie mamy wodociągu, a jest rzeczywiście problem. Teraz opady deszczu były wystarczające, ale pod koniec marca, w kwietniu autami strażackimi dowoziliśmy do Pietrzykowa wodę do studni - dodaje Ulbin.

Przypomnijmy, że Fundusz Inwestycji Samorządowych to środki dla gmin, powiatów i miast, które w skali całego kraju dały ogromną kwotę 6 mld zł. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego stworzył program zwany również inaczej Tarczą dla Samorządów, który powstał w tym szczególnym momencie kiedy gminy, powiaty i miasta borykają się z ogromnymi problemami finansowymi związanymi z COVID-19.

Fot. UG Dobromierz


Tagi: