close
Tanie Zaakwaterowanie
userad10
Reklama

Przed nami kilkanaście inwestycji drogowych w gminie [AUDIO]

Przed nami kilkanaście inwestycji drogowych w gminie [AUDIO]

- Realizujemy zeszłoroczną inwestycję w ramach scalania gruntów w Godzieszówku, a za chwilę rozpoczynamy budowę dróg w Tomkowicach i Goczałkowie. Przed nami remont Alei Wojska Polskiego i ulicy Wodnej w Strzegomiu – wskazał w Rozmowie Dnia burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta.

Gmina Strzegom otrzymała w sumie 3,45 mln zł środków zewnętrznych na zaplanowane inwestycje drogowe. Mowa o kwotach 2,6 mln zł w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na przebudowę Alei Wojska Polskiego i remont ulicy Wodnej w Strzegomiu oraz 850 tys. zł na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Goczałkowie oraz w Tomkowicach.

- W planach jest remont ulicy Dąbrowskiego, jednak ta na razie znalazła się na liście rezerwowej Funduszu Dróg Samorządowych. Jeżeli otrzymamy środki to natychmiast rozpoczniemy odnowienie i przebudowę chodników, jezdni, modernizację oświetlenia i budowę kanalizacji deszczowej – dodał Zbigniew Suchyta.

Burmistrz opowiedział także o planach remontów innych ulic w mieście, a na zakończenie potwierdził datę rozpoczęcia działalności Punktu Szczepień Powszechnych.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji:


Tagi: