Wieczór z ekstremalnym metalem!

Poniedziałkowy wieczór 5 sierpnia we wrocławskim Centrum Koncertowym A2 upłynął pod znakiem ekstremalnego metalu. Na scenie popis dały zespoły Ignea, Butcher Babies oraz gwiazda - Cradle Of Filth.
Koncert rozpoczął melodyjno - metalowy kwintet Ignea, który w zeszłym roku wydał świetnie przyjęty album “Dreams of Lands Unseen”, na którym umiejętnie łączą ciężkie riffy z elementami symfonicznego i progresywnego metalu, muzyki elektronicznej oraz folku. Na żywo zaprezentowali się doskonale za pomocą dopracowanego i wciągającego show. Wokalistka Helle Bohdanowa, obdarzona mocnym głosem świetnie zaprezentowała - z zespołem - swoje najlepsze utwory.
Drugim wykonawcą, który pojawił się na scenie był amerykański Butcher Babies. Ten zespół to przede wszystkim niesamowita energia i doskonały kontakt z publicznością. Wokalistka Heidi Shepherd - istny„wulkan energii” – pokusiła się nawet o to, żeby znaleźć się wśród publiczności, co wzbudziło wielki entuzjazm wśród fanów. Ich muzyka mocna i ostra spodobała się fanom.
Punktualnie o 21.00 na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru – zespół Cradle Of Filth. To instytucja w świecie ekstremalnego metalu i bez wątpienia jeden z najważniejszych reprezentantów gatunku rodem z Wysp Brytyjskich. Liderem jest Dani Filth, który pojawił się w czasie intro w swoim scenicznym „rynsztunku” – w makijażu i w uniformie najeżonym ćwiekami. Towarzyszyli mu doskonali instrumentaliści i dzięki temu najlepsze i najbardziej ich znane utwory zachwyciły zgromadzoną publiczność. Usłyszeliśmy między innymi: „The fate of the world”, „She is a fire”, „Her ghost in the fog”, a na zakończenie „From the cradle”.
Organizatorem koncertu była Agencja Winiary Bookings, której dziękuję za udzielenie akredytacji.
/red. Piotr Szmidt/
/red. Piotr Szmidt/










Tagi: